Zapełniamy dekoracjami puste ściany

Puste ściany, na przykład w salonie, wbrew pozorom nie są łatwą powierzchnią do zagospodarowania. Trzeba włożyć wiele wysiłku oraz mieć naprawdę dobry pomysł, aby całość kompozycji nie straciła na uroku oraz aby nie została zaburzona jej ogólna idea. Nie zawsze pierwszy pomysł, jaki wpadnie nam do głowy na dekorację na przykład pustej ściany w salonie, będzie tym najlepszym.

Naturalne dekoracje

W tym sezonie bardzo modne są ściany wyłożone naturalnymi materiałami, takimi jak kamień czy cegła. Można z nich układać dowolne kompozycje, które dają wnętrzu niepowtarzalny klimat oraz specyficzny urok. Świetnie nadają się do każdego rodzaju powierzchni, są trwałe i długo wytrzymują. Można do nich domontować również punktowe podświetlenie ledowe, które wyeksponuje dodatkowo jej najlepsze cechy.

Drewno

Drewniane wykończenia ścian kojarzą się nam przede wszystkim z czasami nie tak dawno minionymi. Jednak dzisiejsze aranżacje biorą pod uwagę naturalne deski, często niezbyt dokładnie obrobione, aby wydobyć z nich ich naturalny i niepowtarzalny urok. Dzięki nim do wnętrza wprowadzimy wiele naturalizmu, a przestrzeń będzie sprawiać wrażenie bardziej przytulnej.

Tapeta

Chociaż tapety kojarzą się nam najczęściej również z kilkunastoma latami wstecz, to dzisiaj zdecydowanie wracają one do łask w zupełnie nowych odsłonach. Można je zastosować na przykład w jednym miejscu jako wyróżnik i ozdobnik do ściany, niekoniecznie musi ona przykrywać wszystkie cztery ściany pokoju.

2 komentarze

  1. Nawet bym nie przypuszczała, że zamiast zwykłych obrazów można zastosować aż tyle różnych rozwiązań na dekorację ściany!

  2. Podoba mi się pomysł z cegłami, takie w sumie nie wiadomo co, ale ładne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*