Najnowsze trendy w zdobnictwie

W tym roku jednym z najpopularniejszych motywów, jaki będzie dominował w zdobnictwie, będzie ozdoba znana u nas pod nazwą papieru marmurkowego, doskonale nadającego się na wzór tapety do w zasadzie każdego pomieszczenia. Jest to technika zdobienia, która przyszła do nas z Persji pod tajemniczą nazwą Ebru – żeńskiego imienia, oznaczającego powierzchnię wody albo chmury. Jest to technika, używająca do rozprowadzania farb na papierze wody, dzięki czemu powstają nieregularne. ale raczej łagodne, fantastyczne kompozycje w wielobarwnych zestawieniach. Jako że ten sezon należy przede wszystkim do styl boho, papier marmurkowy świetnie wpisuje się w tę koncepcję.

Jak stosować tę technikę?

Ebru pasuje w zasadzie do każdego wnętrza bez znaczenia, jakie ma mieć ono przeznaczenie. Jako tapeta świetnie sprawdzi się jako dekoracja przedpokoju, hallu czy salonu. Można ją stosować w klasycznych, białych czy w ogóle jasnych pomieszczeniach oraz w miejscach skrajnie surowych, nawet niewykończonych, dzięki którym można osiągnąć bardzo ciekawy efekt.

Jakie meble będą pasowały do takiego stylu?

Do wielobarwnych aranżacji najlepiej pasują proste meble, bez zbędnych ozdobników, ponieważ centralny punkt stanowić ma właśnie ozdoba, czyli ściana. Doskonale będą tutaj pasowały meble wykonane z surowego, może nawet nieobrobionego do końca drewna, podłoga z desek – jedynie lakierowanych, proste formy, nawet mocno zgeometryzowane orz nowoczesne. Świat boho jest otwarty bowiem na różnego rodzaju eksperymenty i możliwości.

2 komentarze

  1. Ciekawie to musi wyglądać. Przyznam się, że jeszcze nie widziałam takich aranżacji.

  2. Gdyby nie to, że w sumie tapeta nie jest zbyt prosta do położenia, to bym sobie zrobił taki pokój w mieszkaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*