Jak nauczyć się tańczyć – uczymy się sami

Można uczyć się tańczyć samemu – laicy mówią, że taniec to nic wielkiego.Wystarczy muzyka i trochę drygu a efekty będą takie jak na większości wesel.

Jeżeli nie mamy budżetu na naukę tańca lub wolimy go przeznaczyć na inne przyjemności, jak chociażby studenckie podróże, mamy dwie opcje do wyboru. Pierwszą jest wyszukanie w Internecie filmików instruktażowych do wybranych przez nas tańców. Jest ich cała masa i większym kłopotem niż ich wyszukanie może okazać się wybranie z nich tych najlepszych. Kroki tańca jednak mają to do siebie, że niezbyt często ulegają zmianie i poszczególne tutoriale mimo wszystko będą do siebie podobne.

Innym rozwiązaniem jest znalezienie takiego partnera, który umie tańczyć lub przynajmniej miał z tańcem kiedyś styczność i będzie potrafił nas go nauczyć w zamian za obiad / wino, czy inny rodzaj wynagrodzenia za poświęcony czas. Najlepiej gdy nauczycielem jest chłopak, bo to w końcu on prowadzi w tańcu, czyli decyduje o tym jakie figury i kroki będą po sobie następowały w układzie. Jeśli jednak jako facet poszukujesz nauczyciela zdecydowanie bardziej dopasowana będzie dla Ciebie dziewczyna, na której będziesz mógł przećwiczyć od razu skomplikowane obroty, podnoszenia i całą resztę efektownych figur w tańcu 😉

Jednak te dwie rady są dla osób które nie chcą nauczyć się drygać. Najlepiej jest odżałować kilka PLNów i udać się do polecanej i dobrej szkoły tańca. Może nie nauczymy się tańczyć jak mistrzowie tańca ale zawsze będzie to wyglądało lepiej niż po „samodzielnej nauce”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*