Sprawdzamy, jakie oświetlenie będzie pasowało do naszego domu

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu, w zasadzie zaraz po podłogach oraz ścianach; musi doskonale komponować się nie tylko z głównymi składowymi elementami wnętrza, ale również z meblami czy dodatkami. Warto więc najpierw umeblować mieszkanie, a dopiero później dopasowywać do niego oświetlenie.

Jakie oświetlenie będzie dobre do łazienki?

Łazienka jest bardzo specyficznym miejscem, w którym z jednej strony potrzebujemy mocnego światła, żeby móc dokonać dokładnej toalety, z drugiej strony jednak czasem potrzebujemy odpowiedniego nastroju czy klimatu – towarzyszącemu na przykład relaksującej kąpieli. Tutaj potrzebne będą dwa rodzaje oświetlenia – mocne światło zlokalizowane przy lustrze oraz rozproszone, znajdujące się gdzieś dalej. Przydatne może się także okazać miejsce przeznaczone na kilka świeczek, które najlepiej są w stanie nadać odpowiedniego klimatu.

Oświetlenie do sypialni

Nasza sypialnia także jest dla nas bardzo ważnym i newralgicznym miejscem, a jego oświetlenie będzie zależało w głównej mierze od tego, czy przechowujemy tam również swoje ubrania i potrzebujemy mocniejszego światła, czy jest tylko miejscem odpoczynku. Jeśli to drugie, wystarczą dwie lampki postawione po obu stronach łóżka oraz na przykład oświetlenie ledowe na podwieszanym suficie, czy stylowa lampa podłogowa dająca niepowtarzalny klimat. Jeśli częścią sypialni jest garderoba, konieczne będzie zamontowanie jednego centralnie położonego, mocnego światła, które ułatwi codzienne kompletowanie ubrań do pracy.

2 komentarze

  1. Właśnie takiego jednego mocnego światła brakuje mi w mojej sypialni-garderoby, no ale teraz nie jestem w stanie już nic z tym zrobić.

  2. Kto by pomyślał, że będzie tyle zachodu z głupim oświetleniem….

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*