Co twoja lampa mówi o tobie

Podstawą w domu jest kilka elementów – podłoga, kolor ścian, ale również odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu czas spędzony w domu będzie w ogóle możliwy do zrealizowania. Od odpowiedniego oświetlenia często zależy nie sam efekt i wystrój mieszkania, chociaż jest ono coraz częściej uważane za ozdobę samą w sobie, co służy również do pracy oraz do nauki. Każde pomieszczenie powinno mieć osobne, odpowiednio dobrane oświetlenie do potrzeb, funkcjonalności oraz otrzymania właściwego pomieszczeniu klimatu.

Jakie oświetlenie będzie najodpowiedniejsze do kuchni?

Kuchnia jest jednym z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń w domu i to właśnie w kuchni powinniśmy mieć najjaśniejsze światło, skierowane w centralny punkt – blisko blatu oraz kuchenki czy pieca, gdzie są przygotowywane każdego dnia posiłki. Złe oświetlenie może skutecznie zniechęcić i utrudnić gotowanie. Nad stołem mogą za to zawisnąć specjalne, dekoracyjne lampy, dające bardziej klimat niż będące źródłem światła.

Oświetlenie do salonu

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w całym domu i w zasadzie jego oświetlenie będzie w głównej mierze zależało od naszej wizji tego miejsca. Można postawić na jeden sporych rozmiarów żyrandol, jeśli pomieszczenie pomyślane jest bardziej w stylu klasycznym lub pomyśleć o kilku punktowych lampach, podświetleniu ledowym czy lampach podłogowych – wszystko zależy od naszego pomysłu. Trzeba pamiętać jednak o tym, by dobrze wyważyć odpowiednią ilość oświetlenia – by nie było go ani za mało ani za dużo.

2 komentarze

  1. Mam w salonie taki jeden wielki żyrandol i w sumie wygląda to całkiem nieźle.

  2. Ja jednak wolę klasykę – jeden niezbyt duży żyrandol z mocniejszym światłem oraz kinkiet na ścianie dla klimatu – sprawdza się świetnie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*