Rodzaje pompek rowerowych – jaką wybrać

Wyposażenie roweru, choć dla niewtajemniczonych może wydawać się być „ubogie”, dla miłośników jazdy tym jednośladem musi być zasobne. Od bidonów, poprzez oświetlenie na pompkach kończąc.

Pompki, które ratują opony w przypadku małej ilości powietrza, to jedne z podstawowych akcesoriów wśród pojazdów, nie tylko roweru. Na rynku dostępnych jest ich kilka rodzajów, od ręcznych, które można zabrać ze sobą w podróż, do tych stacjonarnych. Stacjonarne modele są o tyle dobre, iż dzięki nim można szybko „doładować” dętki. Wiele modeli wyposażona jest w manometr modeco. Ułatwia on ustawienie właściwego ciśnienia w oponach. Takie urządzenia są wielofunkcyjne, bo nadają się do napompowywania samochodów, motocykl, skuterów, materaców czy piłek do grania.

Innym rodzajem pompek są te ręczne. Ich dużą zaletą jest ich nieduży rozmiar, który ułatwia zabrania ich w plecak na dłuższą podróż. Wśród takich modeli najlepiej jest wybrać te teleskopowe czy też pompki techkar na dwutlenek węgla. Choć droższe, to bardzo szybko napompowują koła.

W pompkach istotny jest też rodzaj wentyli: samochodowy bądź rowerowy. Jeśli kupiony sprzęt ma nieco inny wentyl od posiadanych w rowerze, istnieje możliwość zakupienia przejściówki stayer. To najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*