Niewielkie mieszkanie, dzieci i biuro – czy jest to do połączenia?

Niewielkich rozmiarów mieszkania są w zasadzie domeną naszych czasów i ciężko z tym faktem dyskutować. Często jednak jest tak, że w naszych powierzchniach mieszkalnych jesteśmy zmuszeni posiadać coraz więcej rzeczy oraz mieć miejsce dla kolejnych pojawiających się na świecie członków rodziny oraz na nasze kolejne pasje czy zajęcia zarobkowe.

Jakie meble będą najbardziej przydatne?

W małych mieszkaniach najcenniejsze są sprytne rozwiązania, takie jak piętrowe łóżka dla dzieci albo łóżka składane i chowane w ścianie, dzięki którym w dzień mamy znaczni większą powierzchnię użytkową – i właśnie dzięki takim rozwiązaniom jesteśmy w stanie w jednym mieszkaniu znaleźć przestrzeń dla dzieci, dla siebie oraz swojego biura czy warsztatu. Jeśli nie dysponujemy osobnym, trzecim pokojem do tego celu, można w salonie wydzielić część przestrzeni na biurko czy stół do pracy oraz regał – efekt końcowy zawsze zależy od naszej fantazji i zdolności.

Jakie dodatki do takich mieszkań będą najodpowiedniejsze?

W małych pomieszczeniach powinniśmy zdobić nasze mieszkania za pomocą zdecydowanie innych środków niż standardowe figurki, rzeźby czy posążki. Najlepiej powinniśmy zrezygnować ze wszystkiego, co będzie zajmowało niepotrzebnie naszą przestrzeń. Odpowiednie będą za to zdobienia za pomocą kolorów ścian, tapet, pledów, dywanów czy kolorowych narzut, które będziemy w stanie praktycznie wykorzystać. Ciekawą ozdobą mogą okazać się również lampy.

2 komentarze

  1. Nie sądziłam, że w takich małych mieszkaniach można tyle pomieścić i nie zwariować…

  2. Nie wyobrażam sobie chyba życia w takich małych przestrzeniach nawet solo, a co dopiero z rodziną i dziećmi…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*