Czy możliwe jest połączenie niewielkiego mieszkania z biurem?

Największym problemem ówczesnych ludzi jest coraz bardziej zmniejszająca i drożejąca powierzchnia mieszkalna oferowanych przez deweloperów mieszkań. Jeśli potrzebujemy w swoim domu stworzyć biuro, ale metraż mieszkania nie przekracza 40 metrów kwadratowych, może się to wydawać wręcz niemożliwe. Jednak dla chcącego nic trudnego.

Jak to zrobić?

Małe mieszkania najczęściej posiadają salon z aneksem kuchennym, niewielki drugi pokoik i jeszcze mniejszą łazienkę. Jednak nie powinno to być żadną przeszkodą do stworzenia sobie idealnych warunków zarówno do pracy, jak i wypoczynku. W małym pokoju najlepiej jest wstawić łóżko będące jednocześnie antresolą, pod którym zmieści się całe nasze centrum dowodzenia, a reszta pokoju, nawet niewielkiego, może zostać przeznaczona na dowolny cel.

Jak zaaranżować takie wnętrze, aby było estetyczne?

Ładne wnętrza to takie, które stanowią jedność stylistyczną. W przypadku kompletu: wysokie łóżko plus biurko pod nim najlepiej jest poszukać takich zestawów lub zrobić je po prostu na zamówienie – wtedy mamy pewność, że wszystko będzie idealnie pasowało. Wnętrze takiego pokoju powinno być w jasnych kolorach, najlepiej w kolorze białym, ponieważ taki zabieg optycznie i automatycznie powiększa naszą przestrzeń. W takich przestrzeniach dobrze jest nie przesadzać z dodatkami, nawet jeśli bardzo je lubimy. Lepiej postawić na pomalowanie żywym kolorem jednej ze ścian, co nada pomieszczeniu dodatkowej perspektywicznej głębi, niż umieszczanie w nim różnych drobnych, ozdobnych elementów.

2 komentarze

  1. Nie wpadłam na to, że można tak sobie zagospodarować mieszkanie…

  2. Może i ja się skuszę na taki patent? Miałabym wreszcie miejsce na swoją własną pracownię krawiecką…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*